Zmiana na scholandzkim tronie

Informacja dla mikroświata. Proszę wybaczyć lakoniczność przekazu, ale niestety na więcej słów nie mam czasu.

Wczoraj, tj. 5 listopada, po godzinie 20 odbyło się zaprzysiężenie posłów nowej kadencji scholandzkiego Parlamentu. Podczas uroczystości Jego Królewska Mość Ulryk Dariusz Scholandzki wygłosił mowę tronową.

Wydarzeniem poprzedzającym było ustanie przysposobienia pomiędzy Piotrem Jabłońskim a Alevem van Dovskim. Jak się później okazało, były to wymagane, aby JKM Ulryk Dariusz mógł usynowić Piotra Jabłońskiego i wprowadzić go w ten sposób do rodziny królewskiej. Nowy książę krwi stał się naturalnie następcą tronu.

Jednocześnie monarcha ogłosił swoją abdykację i przekazanie tronu swojemu synowi, który przyjął imię Piotra Abogarda. Koronacja nastąpi w ciągu najbliższego tygodnia.

Życzenia zarówno królowi seniorowi, jak i nowemu królowi złożyli już oficjalnie przedstawiciel Królestwa Dreamlandu Krzystof Jazłowiecki oraz Księstwa Sarmacji: Książę Senior Piotr Mikołaj i Książę Daniel Łukasz.

Za powód zrzeknięcia się tronu Jego Królewska Mość Ulryk Dariusz podaje zwiekszony zakres obowiązków w świecie realnym, które uniemożliwia mu dalsze bycie głową państwa.

W mowie tronowej było wiele ciepłych słów do mieszkańców zarówno Scholandii, jak i całego mikroświata. Ustępujący monarcha odnalazł tutaj wielu prawdziwych przyjaciół, nie tylko wirtualnie, ale również realnie. Nie chcąc blokować dalszego rozwoju i wiedząc, że władca państwa swoją aktywnością powinien mobilizować innych mieszkańców, podjął właśnie taką decyzją, dla wielu Scholandczyków zaskakującą i smutną.

Mieszkańcy jednak przyjęli pozytywnie nowego króla, jest to bowiem jedna z najbardziej aktywnych osób w Królestwie.

Dekret o usynowieniu
Dekret o zrzeknięciu się tronu

Marcin Pośpiech

One Response to “Zmiana na scholandzkim tronie”

  1. No i znów zagranica… | Morbhan Aralt Says:

    [...] przyjął imię Piotra Abogarda, był także ambasadorem Scholandii w Sarmacji, oraz, jak donosi MikroNews, jednym z aktywniejszych obywateli Scholandii. Nie znamy jeszcze daty koronacji, ale Morbhan Aralt [...]

Leave a Reply